XXII Warsztaty Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków Zieleniec’2022
2022-10-25

Koło SITP Legnica w dniach 30.09-02.10.2022 r. zorganizowało kolejną już XXII edycję Warsztatów Bezpieczeństwo Pożarowe Budynków Zieleniec’2022.
W warsztatach brali udział projektanci, strażacy, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych i inne osoby zajmujące się ochroną przeciwpożarową z wielu regionów Polski. Tematyka tegorocznych warsztatów jak zwykle była zróżnicowana, od kwestii formalnych jak ocena zgodności i dopuszczanie wyrobów do obrotu do technicznych zagadnień związanych z zabezpieczeniem konstrukcji stalowych czy ochroną przeciwpożarową tuneli drogowych. Poruszone były również zagadnienia związane z aktualnymi wyzwaniami dotyczącymi stosowania drewna w budownictwie. Omówione zostały również praktyczne kwestie w zakresie spełnienia wymagań związanych z bezpieczeństwem pożarowych na podstawie analiz różnych przypadków.
Wśród prelegentów będziemy mieli okazję gościć wybitnych specjalistów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa pożarowego.
Swoją wiedzą z uczestnikami podzielili się:
• Zmiany regulacji prawnych z zakresu ochrony przeciwpożarowej – stan obecny i perspektywy – st. bryg. Ernest Ziębaczewski, KG PSP
• Wybrane aspekty stosowania wymagań ochrony przeciwpożarowej – zagadnienia praktyczne – st. bryg. Rafał Szczypta, KG PSP
• Drewno w budownictwie – nowe wyzwania bezpieczeństwa pożarowego – Wojciech Węgrzyński, ITB
• Zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji stalowych – trwałość i skuteczność farb ogniochronnych – Piotr Turkowski, ITB
• Ocena wyrobów dziś i jutro – Grzegorz Mroczko, CNBOP
• Zabezpieczenie przeciwpożarowe tuneli drogowych – st. bryg. Rafał Lik, KW PSP we Wrocławiu
W trakcie Warsztatów zaprezentowały się również Firmy oferujące produkty i usługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym czynnych i biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Projekt i wykonanie