WARSZTATY SZKOLENIOWE Grenfell
2018-06-01

 WARSZTATY SZKOLENIOWE Grenfell i nie tylko – ocieplenia elewacji budynków z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe.  
W dniu 29 maja 2018 r. Oddział Katowice i Koło SITP Śląsk Centrum zorganizowali warsztaty szkoleniowe w Katowicach, których motywem przewodnim były wymagania bezpieczeństwa pożarowego dla elewacji budynków, w oparciu o wnioski z pożaru wieżowca Grenfell 14.06.2017 r. w Londynie, w którym śmierć poniosło 71 osób i spektakularnego pożaru dużego zespołu mieszkalnego w końcowej fazie budowy 14.05.2017 r. we Wrocławiu. 
Zajęcia prowadziła kol. Maria Dreger ze Stowarzyszenia NiZO, posiadająca wieloletnie doświadczenie z pracy w europejskich i krajowych gremiach  normalizacyjnych. Omówione zostały metody badawcze, prawodawstwo oraz inżynierskie sposoby ograniczania pożarów elewacji, na przykładach krajowych i zagranicznych. 
Przedstawiono właściwości techniczno-użytkowe aluminiowych płyt kompozytowych, wynikające z badań ogniowych w oparciu o aktualne krajowe procedury badawcze. Wspomniano o mającym się ukazać (będącym w uzgodnieniach) standardzie SITP dotyczącym systemów ocieplenia elewacji z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe. 
W spotkaniu, które odbyło sie w Hotelu Park Inn w Katowicach, przy ul. Bytkowskiej 1a uczestniczyło około 30 osób z kół Oddziału SITP Katowice (koła Śląsk Centrum, Bytom, Katowice i Opole).

Projekt i wykonanie