Seminarium szkoleniowe na terenie Fabryki OPEL MANUFACTURING POLAND w Gliwicach
2022-07-14

W dniu 24 czerwca 2022 r. Koło SITP Śląsk Centrum i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach zorganizowali konferencję szkoleniową dla członków Oddziału SITP na terenie STELLANTIS GLIWICE (poprzednia nazwa OPEL MANUFACTURING POLAND), poświęconej tematyce zabezpieczeń przeciwpożarowych stosowanych w przemyśle samochodowym.
Podczas spotkania prelegenci omówili następujące zagadnienia charakterystyki zakładu, koncepcji zagadnień ochrony przeciwpożarowej, prewencji i reagowania w sytuacjach awaryjnych oraz organizację i zadania Zakładowej Służby Ratowniczej. Przedstawiciel firmy PROMAT omówił temat „Nowych wyzwań związanych z pożarami akumulatorów i samochodów elektrycznych”.

W spotkaniu uczestniczyło 35 osób z kół Oddziału SITP Katowice. Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość zwiedzania budynku nowej lakierni.